Öğrenciler ders başı yaptı…

Ders zili çaldı…

Öğrenciler ders başı yaptı…

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TÖRENLE BAŞLADI

Eğitim sevgiyle başlar…

 

Tüm yurtta olduğu gibi Bahçelievler’de de yeni eğitim ve öğretim yılı başladı.

Ali Haydar Günver İlkokulunda gerçekleşen 2019-2020 eğitim-öğretim yılı açılış törenine Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı ile meclis üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Çocuklarımız ülkemizin geleceğidir

Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, eğitim öğretim yılını kutlayarak başladığı konuşmasında belediye olarak okulların tüm ihtiyaçlarıyla ilgilendiklerini kaydetti. Başkan Bahadır sözlerine şöyle devam etti; “Bugün eğitim, öğretim yılımızın ilk günü, güzel bir eğitim yılı olmasını diliyorum. Biliyorsunuz bu yıl tatil sayısı 3’e çıktı, teneffüs sürelerimiz de uzadı. Sevgili çocuklar, sizlerden derslerinize daha çok çalışmanızı istiyoruz. Eğitim konusu bir bileşke. Öğrenci, öğretmen, idare ve veli, hepsi birlikte hareket ederse öğrenci başarılı oluyor. Hem gelişiyor, hem büyüyor, hem eğitim alıyor hem de kültürü gelişiyor. Ben özellikle velilerimizin de öğrencileriyle, öğretmenleriyle, okul idaresiyle ve bizlerle iş birliği içerisinde olması rica ediyorum. Bu bizim ülkemizin geleceği için, yani çocuklarımız için önemli“ dedi.

Törenin ardından Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı ve beraberindekiler, ilk ders zilin çalmasıyla sınıfa çıkarak Birinci Sınıf öğrencilerinin ilk dersine eşlik ettiler.