Dünya Şampiyonuna vefa

Dünya Şampiyonu Milli Güreşçi Rıza Kayaalp’in adı Bahçelievler’de ölümsüzleşecek…

 

Dünya Şampiyonuna vefa

 

 

Kazakistan'da önceki günlerde gerçekleşen Dünya Güreş Şampiyonası'nda 4'üncü kez dünya şampiyonu olarak tarihi başarıya imza atan Milli Sporcumuz Rıza Kayaalp’in adı, Bahçelievler Belediyesi tarafından ilçedeki bir spor kompleksine verilecek.

Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Güreş Şampiyonalarında defalarca altın madalya kazanarak Türkiye'nin gururu olan Milli Güreşçimiz Rıza Kayaalp, son olarak, grekoromen stil 130 kilo finalinde Kübalı rakibi Oscar Pino Hinds'i yenerek, grekoromen stilde 4 kez dünya şampiyonluğuna ulaşan ilk Türk sporcu olma unvanını da elde etmişti.  

 

Gençlerimiz, Şampiyon Rıza Kayaalp’i örnek alacak

Şampiyon Milli sporcunun adını Bahçelievler’de bir spor tesisine vermekten büyük onur duyduklarını belirten Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır; “İlçemizde komşularımızın hizmetine sunduğumuz spor tesislerimizin tümüne örnek sporcularımızın ve spor adamlarının isimleri verildi. Milletçe bizleri gururlandıran şampiyon sporcumuzun ismini vereceğimiz bu tesiste de geleceğin şampiyonları yetişecek ve spor yapacak olan gençlerimiz, şampiyon sporcumuz Rıza Kayaalp’in kişiliğini ve spordaki başarılarını örnek alarak yetişecekler” dedi.

 

Şampiyon sporcu Rıza Kayaalp’in adının verileceği spor kompleksi, Yenibosna Merkez Mahallesi, Sanayi Caddesi üzerinde Çobançeşme Spor Kompleksi olarak faaliyet gösteriyordu.