Geleceğe Nefes olduk…

En büyük çevre harekâtı tamamlandı

 

Geleceğe Nefes olduk…

 

 

Türkiye çevre adına önemli bir gün yaşadı. Saatler 11.11’i gösterirken 81 şehirde tam 13 milyon fidan dikildi. Cumhurbaşkanımız tarafından ilan edilen Milli Ağaçlandırma Günü'nde daha yeşil bir gelecek için biz de çocuklarımızla birlikte Geleceğe Nefes olduk, fidanımızı diktik.

 

11 Milyon Ağaç; “Bugün Fidan, Yarın Nefes” kampanyası dünya rekoruna dönüştü. Takvimlerin 11 Kasım’ı gösterdiği saat 11.11’de 81 ilde 2023 yerde milyonlarca fidan toprakla buluştu. 11 milyon hedefi 13 milyon 720 bini geçerken vatandaşlar fidan sahiplenme ilgisi yoğun şekilde sürdü.

 

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günümüz Hayırlı Olsun

Orman Genel Müdürlüğü ile Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ortaklaşa başlattıkları Geleceğe Nefes Ol kampanyasına Bahçelievler Belediyesi de destek verdi. İlçenin değişik cadde ve sokaklarında dikilen ağaçlar toprakla buluştu. Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır da, Siyavuşpaşa Mahallesi Bentler Sokak ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bahçelievler Çocuk Yuvası bahçesinde gerçekleşen ağaç dikme etkinliğinde çocuklarla birlikte ağaç dikti.

Türkiye’miz gelecekte çok daha yeşil bir ülke olacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Arzu Gür’ün de hazır bulunduğu etkinlikte konuşan Başkan Bahadır; “Hepimizin bildiği gibi 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü ilan edildi ve çok güzel bir kampanyaya dönüştü. Yıllardır Sayın Cumhurbaşkanımızın çevre bilinciyle devam eden çalışmalar bu kampanya ile birlikte daha sistematik bir hale gelmiş oldu. Her yıl yeni dikilecek milyonlarca fidan ile birlikte Türkiye’miz gelecekte çok daha yeşil bir ülke olacak. Bu bilinci oluşturan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Tarım Bakanlığımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum”.