Başkan Bahadır, çocuklarla oyun oynadı

Benimle oynar mısın?

Başkan Bahadır, çocuklarla oyun oynadı

 

Ana baba kaybı veya yoksunluğu yaşayan öğrenciler, hazırlanan “Benimle oynar mısın” etkinliğinde Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır’la birlikte oyunlar oynadı.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ‘Umudum Öğretmenim Projesi’ kapsamında sürdürülen “Benimle Oynar mısın?” etkinliği, Bahçelievler Belediyesi ve Kent Konseyi Kadın Meclisi işbirliği Bahçelievler Yenibosna Spor Parkında gerçekleştirildi. Anne baba kaybı yaşayan öğrencilerin akademik, sosyal, kültürel ve sportif gelişimlerini destekleyen ‘Umudum Öğretmenim’ projesi kapsamında 160 öğrenci 30 öğretmen etkinliğe katıldı. El-kol-göz koordinasyonunu gerektiren dikkat artırıcı ve hayal güçlerini geliştirmeye yönelik oynanan oyunlar aracılığı ile öğrenciler keyifli dakikalar geçirdi.  

Ana baba kaybı yaşayan çocuklarımızın güzel hatıralar biriktirmesi için bir aradayız


Ana baba kaybı veya yoksunluğu yaşayan öğrencilerin katıldığı “Benimle oynar mısın” etkinliğinde konuşan Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, “20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü olduğu için, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bahçelievler İlçe Spor Müdürlüğü ve Bahçelievler Belediyesi olarak böyle bir etkinlik hazırladık. Bugün buraya katılan çocuklarımızın kendilerini daha önemli hissetmeleri ve gelecekte hatırlayacakları güzel hatıralar biriktirmeleri için bir aradayız” dedi.

Çocuklar yetişkinlerle birlikte “Çin masajı, ağaç sallanması, kiracı ev sahibi, el ve ayakları 7 kere sallama, elektrik yarışı ve ku çiçi dansı” gibi oyunlar oynadılar. Oyunların ardından Bahçelievler Belediyesi Başkanı Dr. Hakan Bahadır, çocuklara pamuk şeker, Osmanlı macunu, patlamış mısır ve hediyeler dağıttı.